UWAGA!

Zanim zaczniesz czytać artykuł. Sprawdź nasze obecne inwestycje na GDL.PL . Być może właśnie u nas, znajdziesz mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania!

Decydując się na zakup mieszkania, mamy na uwadze wiele kwestii. Aspektami rozstrzygającymi są najczęściej cena i powierzchnia, ale zanim dokonamy ostatecznego wyboru, staramy się także uzyskać informacje o miejscu, w którym planujemy zamieszkać.

Gdzie kupić mieszkanie w Lublinie

Lublin, jak każde miasto, ma lepsze i gorsze dzielnice. Są miejsca, gdzie można spacerować późno w nocy i nie obawiać się niczego, ale znajdą się i takie, w których lepiej nie przebywać po zmroku. Dobra lokalizacja na mieszkanie w Lublinie dla wielu będzie pojęciem względnym. Niektórzy zwrócą uwagę na bliskość miejsca pracy i czas, jaki zajmie im dojechanie do niego. Inni z kolei rozważą oferty z mieszkaniami, w pobliżu których znajduje się wiele sklepów, knajp i restauracji, a także klubów. Młode małżeństwa i rodziny z dziećmi skupią się na bezpieczeństwie oraz odległości od najbliższego przedszkola czy szkoły. Mile widziany przez nich będzie również park z placem zabaw, gdzie ich pociechy będą mogły bawić się beztrosko.

Dzielnice w Lublinie – ranking

W październiku zeszłego roku serwis Otodom opublikował wyniki badania opinii mieszkańców Lublina. Prawie 2 tys. osób określało prawdziwość zdań, które dotyczyły takich kwestii jak m.in. bezpieczeństwo, czystość okolicy, obecność terenów zielonych, dostosowanie infrastruktury do potrzeb dzieci itp.

Z badania wynika, że do najbezpieczniejszych dzielnic Lublina należą Czuby Płd., Sławin i Węglin Płn. Jeśli chodzi o dobrych sąsiadów, to tych należy szukać na Węglinie Płd., Czubach Płd. i Konstantynowie. Dzielnice obfitujące w tereny zielone to Szerokie, Węglin Płd. i Rury. Za najczystsze uznano z kolei Konstantynów, Czuby Płd. i Wrotków, ale służby komunalne najlepiej dbają o Czechów Płd., Konstantynów i Ponikwodę. Stan skomunikowania dzielnicy z resztą miasta zadowala na Kalinowszczyźnie, Starym Mieście i Konstantynowie. Czas wolny według mieszkańców najprzyjemniej spędza się na Starym Mieście, w Śródmieściu i na Ponikwodzie. Jeśli idzie o wygodę w robieniu zakupów sytuacja najlepiej wygląda na Konstantynowie, Weglinie Płd. i Kalinowszczyźnie, a wysokość cen i jakość usług satysfakcjonuje w Kośminku, na Kalinowszczyźnie i Konstantynowie. Infrastrukturą dostosowaną do potrzeb dzieci mogą pochwalić się Kalinowszczyzna, Felin i Czechów Płd. Na koniec badani odpowiadali na pytanie, czy polecają swoją dzielnicę innym, w efekcie czego na podium znalazły się Węglin Płd., Węglin Płn i Czechów Płn.

Źródło: https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/landingi-editor-uploads/864Qk9ax/OTODOM_Ranking_Lublin_20170919.pdf

nowe mieszkania GDL Lublin