UWAGA!

Zanim zaczniesz czytać artykuł. Sprawdź nasze obecne inwestycje na GDL.PL . Być może właśnie u nas, znajdziesz mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania!

Umeblowana i kompletnie wyposażona łazienka, podłogi, płytki, pomalowane ściany czy może po prostu drzwi, okna i gniazdka – co właściwie kryje się pod pojęciem „standard deweloperski”? Sformułowania tego rodzaju dość często pojawiają się w ogłoszeniach zamieszczanych przez firmy deweloperskie. Mogą być jednak mylące. O co warto zapytać dewelopera, zanim zdecydujemy się podpisać umowę i uiścić określoną kwotę, np. w ramach zadatku? 

Standard deweloperski a wykończenie „pod klucz”

Perspektywa posiadania własnych czterech kątów i radość, jaka towarzyszy jej pojawieniu się na horyzoncie – to czynniki, które mogą sprawić, że przestaniemy skupiać się na kwestiach, które powinniśmy rozstrzygnąć przed dokonaniem zakupu. Świadomy konsument, który z wypiekami na twarzy obserwuje, czy niebawem nie zostaną do użytku nowe mieszkania w Lublinie, Krakowie czy Warszawie, zachowuje przy tym zdrowy rozsądek. Zanim zainteresujemy się ofertą konkretnego dewelopera, skupmy się na informacjach, jakie możemy wyczytać w ulotkach, banerach itp. Sformułowania, jakie się tam pojawiają, to np. „wykończenie pod klucz”, co oznacza, że w lokalu mogą znajdować się płytki czy deski na podłogach itp. W przypadku standardu deweloperskiego wszystkie prace wykończeniowe spoczywają nie na deweloperze, lecz na nabywcach. W takiej sytuacji inwestor zapewnia przede wszystkim wylewkę betonową na podłodze, a także tynki, drzwi wejściowe itp. Wybór kafelek, sprzętów i mebli to wówczas zadanie dla właścicieli mieszkania.

Co otrzymamy w ramach standardu deweloperskiego?

Standard deweloperski to określenie, które dotyczy nie tylko samego lokalu, ale całego budynku oraz jego otoczenia. Aktywność dewelopera nie ogranicza się przecież wyłącznie do postawienia budowli i montażu instalacji. Kupując mieszkanie w stanie surowym, tzn. w standardzie deweloperskim, powinniśmy móc cieszyć się nie tylko obecnością drzwi wejściowych i okien, ale również wykończoną klatką schodową i elewacją, a także właściwie zagospodarowanym terenem posesji. Chodzi np. rośliny, plac zabaw, miejsca parkingowe, piwnice, komórki lokatorskie i inne, równie istotne elementy infrastruktury. Inwestorzy nie składają swoim klientom nieatrakcyjnych propozycji, dlatego trudno spotkać oferty, w których nie byłoby mowy o najważniejszych udogodnieniach. Wszak dzięki nim możemy cieszyć się komfortem wynikającym z mieszkania w określonym miejscu.

Przed podpisaniem umowy, warto dowiedzieć się, co inwestor dokładnie rozumie pod pojęciem „stan deweloperski”. Zorientujmy się np. zawczasu, z jakiego materiału będą wykonane okna – z PCV czy z drewna. Ustalmy również, czy drzwi prowadzące do mieszkania będą wyposażone w zamki antywłamaniowe lub inne zabezpieczenia.

Zalety wynikające z wyboru standardu deweloperskiego

Mogłoby się wydawać, że zakup mieszkania w standardzie deweloperskim wiąże się z dodatkową pracą i z kosztami. Warto jednak wziąć pod uwagę również zalety, jakie mogą wiązać się z wyborem podobnego rozwiązania. Kupując mieszkanie w stanie surowym, sami decydujemy o tym, jakie chcemy położyć płytki w łazience czy podłogi w całym lokalu. Oferta, jaką zaproponuje nam deweloper, może przecież nam nie odpowiadać. Jeśli z innych przyczyn ostatecznie zdecydujemy się na zakup, odbierając mieszkanie w stanie deweloperskim, urządzamy je od początku do końca. Gdybyśmy zakupili mieszkanie „pod klucz”, być może przed wprowadzeniem się zmienialibyśmy koncepcję wystroju, co wymaga czasu i dodatkowych nakładów finansowych. Aby uniknąć niepotrzebnej pracy, warto jak najszybciej zdecydować się na konkretny wariant, tzn. wybrać między surowością i dodatkową pracą a możliwością natychmiastowego wprowadzenia się i urządzenia. Każda ze wspomnianych opcji ma zalety i wady, które nabywcy odbierają subiektywnie. Postarajmy się wybrać to, co najbardziej nam odpowiada.

Deweloper Lublin – nowoczesne nieruchomości Lublin

Wiele wątpliwości i nieporozumień, do jakich dochodzi pomiędzy konsumentami a usługodawcami, ma swoje źródło w niedomówieniach. W naszej firmie stawiamy na otwartą komunikację. Dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta była klarowna. Odpowiadamy na wszystkie Państwa pytania na każdym etapie rozmów. Zależy nam na tym, by mogli Państwo podjąć świadomą decyzję.  Deweloper z Lublina – zrealizowaliśmy wiele inwestycji, opierając swoje działania na rzetelnej informacji i profesjonalizmie, który towarzyszy naszym działaniom, jakie realizujemy.

Znalezienie idealnego mieszkania i oszacowanie kosztów, jakie będziemy zmuszeni  ponieść, by mieć je na własność, to odpowiedzialne zadanie. Zmiana miejsca zamieszkania jest nie tylko poważną inwestycją, ale również sprawia, że przenosimy całe swoje dotychczasowe życie do nowego domu. Właśnie dlatego podjęcie decyzji o zakupie wymaga namysłu. Warto zadawać deweloperowi pytania i zapoznać się z treścią umowy, zanim zdecydujemy się ją podpisać. Analizując zapisy, skupmy się m.in. na informacjach dotyczących stanu i zawartości lokalu, który zamierzamy nabyć.

nowe mieszkania GDL Lublin