UWAGA!

Zanim zaczniesz czytać artykuł. Sprawdź nasze obecne inwestycje na GDL.PL . Być może właśnie u nas, znajdziesz mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania!

Wybór własnych czterech kątów jest nie lada wyzwaniem i wiąże się ze sporą inwestycją – z tego powodu często musimy wesprzeć się kredytem. Na rynku wtórnym wciąż możemy znaleźć wiele ciekawych propozycji, ale takie mieszkania nie dorównują standardem i bezpieczeństwem współczesnemu budownictwu. Jakie są więc zalety nowoczesnych apartamentów? Sprawdźmy!

1. Brak konieczności remontu

Wkład finansowy w zakup nowego mieszkania jest wyższy niż w przypadku zdecydowania się na to z drugiej ręki – to oczywiste. Dla wielu jest to największa przeszkoda. W pierwszej kolejności musimy wziąć pod uwagę cenę i wybrać lokum, na które będzie nas stać. Łatwo można jednak wpaść w pułapkę, chcąc odrobinę zaoszczędzić, dlatego że nie uwzględniamy w naszym budżecie konieczności remontu. W większości przypadków początkowe założenia okazują się błędne, a ustalony budżet na renowację jest niewystarczający. Remont zajmuje też dużo czasu i nie zawsze jesteśmy w stanie wprowadzić się od razu albo zmagamy się z nim przez pierwsze miesiące po zamieszkaniu. Koszty przekraczają nasze oczekiwania. Nowe apartamenty nie wymagają męczącego i żmudnego remontu, co jest dużym ułatwieniem.

2. Urządzenie mieszkania według własnego pomysłu

Niewątpliwą zaletą zakupu lokum w nowoczesnym budownictwie jest nieograniczona dowolność aranżacji pomieszczeń. To bardzo ważna kwestia. Pragniemy przecież czuć się dobrze w najważniejszym miejscu, jakim jest zacisze własnego domu. Bez problemu wprowadzimy w życie każdy, nawet najbardziej oryginalny pomysł i wybrany styl: minimalistyczny, klasyczny, industrialny czy z retro klimatem. Mamy więc wpływ na większe decyzje związane z urządzaniem mieszkania, ale wybieramy też samodzielnie drobiazgi. Starsze pomieszczenia nie zawsze można zmodyfikować, tak jak tego chcemy i konieczne są kompromisy. Nie każda aranżacja też się sprawdzi – modny styl ultranowoczesny nie będzie pasował do budownictwa sprzed kilkudziesięciu lat. Należy to wziąć pod uwagę.

3. Mniejsze koszty eksploatacji

Mieszkania od dewelopera projektowane i budowane są w taki sposób, aby na każdym kroku zmniejszać koszty późniejszego utrzymania. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań i nowoczesnych materiałów budowlanych będziemy płacić mniejsze rachunki, np. za ogrzewanie. Nie opłacamy też składek na fundusz remontowy. W dłuższej perspektywie kwestia wysokości rachunków jest istotna.

4. Funkcjonalny rozkład pomieszczeń

Mimo że nie istnieje jedna skuteczna recepta na rozkład pokoi, w nowoczesnych mieszkaniach możemy spodziewać się najbardziej praktycznych rozwiązań, aby nasza codzienność była komfortowa. Nie bez znaczenia są nasze własne upodobania, przyzwyczajenia albo styl życia – decydując się na nowy apartament, mamy do wyboru wiele fajnych opcji zgodnych ze współczesnymi wymaganiami.

5. Udogodnienia ułatwiające życie

Funkcjonalne i wygodne mieszkanie to jeszcze nie wszystko. Nowoczesne osiedla mają do zaoferowania o wiele więcej – na pewno nie szarą i ponurą klatkę schodową. Obecnie standardem są już cichobieżne windy oraz miejsca garażowe. W apartamentach coraz częściej spotykamy też klimatyzację albo możliwość zarządzania mieszkaniem z poziomu aplikacji w telefonie. Dla rodzin z dziećmi bardzo ważne jest też bezpieczne otoczenie do przebywania na świeżym powietrzu. Nie może więc zabraknąć placu zabaw z certyfikowanym wyposażeniem i ogrodzeniem.

6. Budowanie społeczności

Kiedy wprowadzamy się do nieruchomości z rynku wtórnego, musimy liczyć się z tym, że nasi sąsiedzi zdążyli już stworzyć relacje między sobą. W takiej sytuacji nie zawsze łatwo jest się zintegrować, szczególnie gdy mamy do czynienia z przepaścią pokoleniową. Budowanie wzajemnych stosunków zajmie z pewnością więcej czasu. Oczywiście nie jest to regułą.

Wprowadzając się do nowego osiedla, nie jesteśmy jedynymi nowymi osobami. Często wiele rodzin przeprowadza się w podobnym lub tym samym czasie. Nawet jeśli większość lokatorów mieszkała przed nami, relacje dopiero się tworzą, a więc o wiele łatwiej jest się zaklimatyzować.

7. Przyjazna okolica

Pamiętajmy, że nawet najfajniejsze mieszkanie może stać się nie do zniesienia, jeżeli znajduje się w nieciekawej lokalizacji. Nie chodzi wyłącznie o położenie, ale także o możliwości poruszania się komunikacją miejską, odległość od szkół i przedszkoli oraz przyjazne, zielone otoczenie. Nowe osiedla budowane są w dogodnych miejscach, tak aby ułatwić nam codzienne funkcjonowanie. Piękna zieleń za oknem będzie nas motywować do zdrowych, codziennych spacerów.

Nowoczesne apartamenty mają wiele zalet, dlatego stojąc przed dylematem wyboru, dokładnie przeanalizujmy, jakie rozwiązanie jest dla nas korzystniejsze. Zastanówmy się, jakie mamy potrzeby oraz środki finansowe. Zamiast czasochłonnego remontu mieszkania z drugiej ręki czasami bardziej opłaca się zainwestować w urządzanie nowych przestrzeni. Szukasz zaufanego dewelopera w Lublinie? Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem: 81 524 58 95 (budynki jednorodzinne) oraz 81 524 08 30 (budynki wielorodzinne) w celu umówienia spotkania.

nowe mieszkania GDL Lublin