UWAGA!

Zanim zaczniesz czytać artykuł. Sprawdź nasze obecne inwestycje na GDL.PL . Być może właśnie u nas, znajdziesz mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania!

Mieszkania na poddaszu powoli zrywają z negatywną opinią na swój temat i wychodzą naprzód nowoczesności. Na zachodzie od dawna popularne, w Polsce powoli zaczynają cieszyć się uznaniem idących z duchem czasu osób. Lokale znajdujące się pod dachem wciąż jednak wiążą się z kontrowersjami i mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jakie są plusy i minusy mieszkania na poddaszu?

Zalety mieszkania na poddaszu

  • Przestrzeń pod skosami nie wlicza się do metrażu. Metry znajdujące się pod skosem dostajemy niejako jako bonus do mieszkania, gdyż nie musimy za nie płacić.
  • Niepowtarzalny klimat i ciekawe możliwości aranżacyjne. Mieszkanie na poddaszu to prawdziwa gratka dla miłośników designu. Skosy mogą stać się dominującym elementem wystroju, nadającym pomieszczeniom niebywałego klimatu. Osoby, które lubią spędzać czas w oryginalnych wnętrzach, na poddaszu z pewnością uwiją sobie wyjątkowe, niebanalnie wyglądające gniazdko.
  • Brak hałasujących sąsiadów nad mieszkaniem. Dźwięki z góry mocno się niosą na niższe piętro. Jeśli zamieszkamy na poddaszu, już nikt nie będzie nam tupał nad głową.
  • Z wysokości dachu kilkopiętrowego budynku zwykle można zaobserwować przyjemne krajobrazy czy rozciągającą się panoramę miasta. Okna na poddaszu to rodzaj małego, prywatnego punktu widokowego, z którego można podziwiać okolicę każdego dnia.
  • Możliwość wbudowania antresoli. Przestrzeń pod skosem wcale nie musi być wyjęta z użytku. Aby dobrze wykorzystać te z pozoru problematyczne miejsca, możemy z łatwością wydzielić w nich funkcjonalną antresolę. To ergonomiczne i atrakcyjne rozwiązanie, które pozwoli nam otrzymać wygodną sypialnie czy gabinet na małej przestrzeni.

Wady mieszkania na poddaszu

  • Duże różnice temperatur to istotny minus tego rodzaju kwatery. Latem, kiedy słońce mocno świeci na dach i górne okna, mieszkanie może nagrzewać się do nieznośnych temperatur. Zimą z kolei źle odizolowany dach będzie przepuszczać chłód do mieszkania. Lokale na poddaszu często ciężko jest odpowiednio nagrzać. Efekt ten potęguje fakt, że brak jest tu sąsiadów z góry. Mieszkania otoczone innymi lokalami zawsze są trochę cieplejsze.
  • Problem z dopasowaniem mebli i sprzętu. Specyficzna budowa pomieszczeń na poddaszu czasami zmusza właścicieli do wybierania mebli na zamówienie. Przez niestandardowe niejednokrotnie wymiary takiego mieszkania, możemy spotkać się z problemem podczas kupowania wyposażenia w zwykłym sklepie meblowym.
  • Słabo nasłonecznione pomieszczenia. Oczywiście nie każde mieszkanie na poddaszu będzie ciemne. Dotyczy to takich lokali, które posiadają jedynie okna dachowe. W takim przypadku przestrzeń mieszkaniowa może być niedoświetlona.
  • Jeżeli budynek boryka się z problemami z dachem, to podczas mieszkania na poddaszu mocno da nam się to we znaki. W skrajnych przypadkach możemy zmagać się z przeciekających sufitem, czy zaciekach przy oknach.

Czy warto wybrać mieszkanie na poddaszu?

Mieszkanie znajdujące się pod samym dachem to specyficzny typ lokalu. Aby czuć się w nim naprawdę dobrze, z pewnością trzeba być zwolennikiem tego wyjątkowego klimatu. Ktoś, kto ceni sobie korzyści płynące z posiadania takiego mieszkania, bez problemu powinien zaakceptować związane z nim niedogodności czy wyrzeczenia. Co dla jednych jest wadą, dla innych może być zaletą. Osoby, które nie są fanami takich przestrzeni, raczej nie dostrzegą ich uroku.

Wybierając mieszkanie na poddaszu, warto najpierw je odwiedzić i wnikliwie obejrzeć. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia typowych problemów związanych z kwaterami na poddaszu, przede wszystkim przyjrzyjmy się dachowi. Upewnijmy się, czy jest dobrze zaizolowany, zwróćmy też uwagę, czy w środku panuje optymalna jak na daną porę roku temperatura. Sprawdźmy także, czy pomieszczenia są dobrze nasłonecznione. Zastanówmy się, czy przestrzeń nadaje się do funkcjonalnego zagospodarowania.

Mieszkania na poddaszu – Deweloper Lublin

Decydując się na kupno mieszkania, powinniśmy wziąć pod uwagę jeszcze kilka czynników, jak standard czy lokalizacja. Warto upewnić się, czy lokal zapewnia wszystkie wymagane przez nas wygody.  Przekonajmy się, czy okolica jest spokojna, zadbana, pełna zieleni, czy niedaleko znajdują się place zabaw lub sklepy. Deweloper z Lublinie oferuje mieszkania w budynkach wykonanych z najwyższej jakości materiałów, zawsze w świetnej lokalizacji. Mieszkania w Lublinie to gwarancja wygody, wysokiego poziomu życia oraz bezpieczeństwa. Jako rzetelna i doświadczona firma wciąż się rozwijamy, aby mieszkało się Państwu jak najlepiej.

nowe mieszkania GDL Lublin