UWAGA!

Zanim zaczniesz czytać artykuł. Sprawdź nasze obecne inwestycje na GDL.PL . Być może właśnie u nas, znajdziesz mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania!

Zakup mieszkania to wydatek rzędu kilkuset tysięcy złotych – na tyle znaczny, że młodzi ludzie bardzo często nie są w stanie samodzielnie zgromadzić potrzebnej sumy. Mogą ubiegać się o rządowe dofinansowanie, występujące pod nazwą „Mieszkanie dla Młodych”. Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dotację? Jaka jest wysokość dofinansowania?

MdM 2017 – zasady

Zasady, zgodnie z którymi można skorzystać z rządowej pomocy przy zakupie pierwszego lokum – mieszkania lub domu, zostały określone w Ustawie z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. Dokument dostępny jest w Internetowym Systemie Aktów Prawnych: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20130001304.

Pieniądze, dzięki którym perspektywa zakupu mieszkania w Lublinie, Warszawie, Poznaniu czy Zgorzelcu staje się znacznie bliższa, pochodzą ze środków zgromadzonych w Funduszu Dopłat. Nowelizacja programu umożliwia dokonanie zakupu dowolnej nieruchomości. Jeden z warunków, po spełnieniu których otrzymuje się pieniądze, to związanie się umową z bankiem.

Przyznanie dofinansowania uzależnione jest od tego, czy kredyt został udzielony:

  • na zakup lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego;
  • w kwocie stanowiącej co najmniej 50% ceny nieruchomości;
  • na okres co najmniej 15 lat.

Dofinansowanie uznawane jest przez banki za wkład własny – istotny, a nawet niezbędny dla uzyskania kredytu na zakup nieruchomości. Wysokość przyznawanej kwoty obliczana jest według zasad określonych w art. 7 ustawy o pomocy państwa w nabyciu nieruchomości.

Kto może skorzystać z programu MdM?

O wsparcie mogą ubiegać się małżeństwa oraz single. Istnieje ograniczenie wiekowe – z dotacji nie mają prawa skorzystać osoby, które przekroczyły 35. rok życia. W przypadku małżeństw brany jest pod uwagę wiek młodszego z małżonków. Osoby chcące uczestniczyć w programie nie być właścicielami ani współwłaścicielami nieruchomości. Nabywane mieszkanie ma służyć zaspokojeniu potrzeb kupujących – nie można starać się o dopłatę do zakupu lokalu, z którego sami nie zamierzamy korzystać. Ograniczenia związane z wiekiem i posiadaniem innych nieruchomości nie dotyczą osób wychowujących małoletnie dzieci. Bardziej szczegółowe informacje na ten temat dostępne są w ustawie.

Aby stać się częścią programu albo uzyskać interesujące nas informacje, należy zarejestrować się na stronie internetowej: http://mieszkaniedlamlodych.com/zapytaj-o-doplate/. Można także zadzwonić pod podany tam numer.

Podsumowując, w programie mogą uczestniczyć małżeństwa oraz osoby żyjące w pojedynkę, które:

  • nie ukończyły 35. roku życia (w przypadku małżeństw bierze się pod uwagę wiek młodszego z małżonków);
  • nie są właścicielami ani współwłaścicielami innych nieruchomości;
  • nabywają mieszkanie w celu zaspokojenia własnych potrzeb.

Deweloper Lublin – nowe mieszkanie dla młodych

Dotacja otrzymana w ramach uczestnictwa w programie Mieszkanie dla Młodych może zostać przeznaczona na zakup lokalu na rynku pierwotnym. Nieruchomości pojawiają się w sprzedaży m.in. za sprawą naszej firmy. Jako deweloper z Lublina oddajemy do użytku naszych Klientów nowoczesne budynki usytuowane w atrakcyjnych częściach miasta.

Wiemy, jak bardzo fakt posiadania własnych czterech kątów wpływa na poprawę jakości życia – niezależnie od tego, czy żyje się w małżeństwie, czy w pojedynkę, ani czy ma się dzieci, czy też nie. Skorzystanie z pomocy finansowej udzielanej przez państwo to jedna z możliwości, dzięki którym wejście w posiadanie nowego lokalu mieszkalnego staje się całkiem realne. Osiedla, które oddajemy do użytku naszych Klientów, są w stanie sprostać oczekiwaniom ambitnych i młodych ludzi, poszukujących przestrzeni życiowej, w ramach której mogą się rozwijać. Organizowanie życia w miejscu, które sprzyja zaspokajaniu najważniejszych potrzeb własnych oraz rodziny, jest trudnym, ale z pewnością także gratyfikującym doświadczeniem. Dostarczamy naszym Klientom środki, dzięki zastosowaniu których mogą samodzielnie kreować idealne warunki codziennej egzystencji.

Źródło zdjęcia głównego: https://pixabay.com/pl/nieruchomo%C5%9Bci-dom-apartament-1686336/

 

nowe mieszkania GDL Lublin