UWAGA!

Zanim zaczniesz czytać artykuł. Sprawdź nasze obecne inwestycje na GDL.PL . Być może właśnie u nas, znajdziesz mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania!

Jakie są marzenia młodych ludzi, którzy zaczynają mierzyć się z wyzwaniami dorosłości? Spełnienie zawodowe i finansowe, rodzina i własny kąt – to pragnienia, które zajmują dość wysoką pozycję w hierarchii. Zakup mieszkania stanowi poważny wydatek, szczególnie gdy dopiero rozpoczynamy samodzielne życie i nie zdążyliśmy dotychczas zgromadzić wystarczająco dużych oszczędności. Brak odpowiedniej ilości gotówki nie jest przeszkodą nie do pokonania. Aby rozwiązać ten problem, można postarać się o kredyt. Chcąc go otrzymać, musimy spełnić szereg warunków, tzn. m.in. posiadać zdolność kredytową i wkład własny. Regularne dochody i kilkadziesiąt tysięcy złotych oszczędności – tym muszą dysponować młodzi ludzie, którzy chcą zaciągnąć dług wobec banku. Nawet jeśli nie spełniamy tych warunków, ponieważ np. zaczynamy prowadzić działalność gospodarczą lub pracujemy na podstawie umów cywilnoprawnych, możemy kupić nieruchomość na kredyt. W spełnieniu marzenia o posiadaniu własnego M1, M2 lub M3 pomoże nam program Mieszkanie dla Młodych. Oto kluczowe pytania i odpowiedzi dotyczące MdM.

1. Jakie jest źródło finansowania programu MdM?

Program Mieszkanie dla Młodych finansuje rząd. Możliwość skorzystania z dopłat istnieje od 1 stycznia 2014 roku. MdM to „następca” Rodziny na Swoim.

2. Kto może ubiegać się o pomoc finansową?

Program Mieszkanie dla Młodych skierowany jest do osób do 35 roku życia – singli lub małżonków. Osoby wnioskujące o pomoc finansową nie mogą być właścicielami ani współwłaścicielami mieszkania, jeśli chcą otrzymać dotację.

3. Jaka jest wysokość dopłaty?

Urzędnik przyznaje dotację w wysokości kilkunastu, kilkudziesięciu lub nawet 100 tysięcy złotych, w zależności od kilku czynników. Liczy się np. metraż nieruchomości czy jej lokalizacja. Znaczenie mają również kwestie dotyczące beneficjentów, tzn. osób korzystających z dofinansowania. Uwzględnia się m.in. liczbę dzieci, stan cywilny itd.

4. Nieruchomość na rynku pierwotnym czy wtórnym, mieszkanie czy dom – co można kupić za pieniądze z MdM?

Choć początkowo z dotacji mogły skorzystać wyłącznie osoby kupujące mieszkania na rynku pierwotnym, obecnie beneficjentami są również nabywcy decydujący się na zakup lokalu lub domu jednorodzinnego, niezależnie od tego, czy nieruchomość pochodzi z rynku pierwotnego czy wtórnego.

5. W jakim banku ubiegać się o kredyt, chcąc skorzystać z programu Mieszkanie dla Młodych?

Nie każda instytucja finansowa działająca na polskim rynku uczestniczy w programie MdM. Lista banków biorących udział w programie jest dostępna tutaj: https://mdmprogram.com/banki/.

6. Jak złożyć wniosek?

Chcąc ubiegać się o pomoc finansową przeznaczoną na zakup nieruchomości, należy wypełnić formularz kontaktowy (https://mdmprogram.com/) i czekać na telefon od eksperta.

7. Jaka jest podstawa prawna programu Mieszkanie dla Młodych?

Zasady, według których działa program MdM, można znaleźć w Ustawie z dnia 27 września 2013 r. o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi (http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20130001304).

8. Jak sprawdzić swoje szanse na uzyskanie dofinansowania?

Wybierając źródło finansowania zakupu nieruchomości, warto zorientować się, czy możemy liczyć na pomoc uzyskaną w ramach rządowego programu Mieszkanie dla Młodych. Aby wstępnie zweryfikować swoje szanse, wystarczy wypełnić test zdolności: https://mdmprogram.com/test-zdolnosci-mdm/.

9. Czy dofinansowanie można utracić?

Pieniądze przyznawane w ramach programu MdM można stracić np. ze względu na opóźnienia w budowie. Jeśli termin oddania nieruchomości przesuwa się na kolejny rok, środki udzielane w ramach MdM przepadają. Utrata dofinansowania następuje także wtedy, gdy wynajmujemy mieszkanie zakupione dzięki środkom przeznaczonym na realizację programu.

10. Czy program MdM jest realizowany w całej Polsce?

O dofinansowanie mogą ubiegać się mieszkańcy wszystkich regionów kraju. Miasta, w których są zlokalizowane nieruchomości: Lublin, Warszawa, Poznań, Wrocław itd. Wybór należy do potencjalnego nabywcy mieszkania.

Deweloper Lublin – nabycie nieruchomości w ramach programu Mieszkanie dla Młodych

Zakup nowego lokum to niezwykle istotna decyzja. Warto dobrze rozważyć swój wybór. Dzięki temu zdołamy osiągnąć wysoki poziom satysfakcji na długie lata. Aby cieszyć się własnymi czterema kątami w wysokim standardzie, jednocześnie nie doświadczając komplikacji związanych z remontem, można uwzględniać wyłącznie nowe mieszkania w Lublinie. Wybierając atrakcyjną inwestycję, mamy możliwość korzystania z licznych udogodnień, takich jak miejsce parkingowe w cenie mieszkania, komórki lokatorskie, znakomite i modne wykończenia czy doskonała infrastruktura. Wszystko to może zapewnić uczciwy deweloper z Lublina, który w swojej działalności stawia na jakość, ponieważ liczy się dla niego przede wszystkim satysfakcja nabywcy. Jako nowoczesna firma kładziemy nacisk przede wszystkim na komfort i zadowolenie potencjalnych mieszkańców. Tworzymy dla ludzi, uwzględniając ich najważniejsze potrzeby, ponieważ nasza działalność to nie tylko biznes, ale również misja.

nowe mieszkania GDL Lublin