UWAGA!

Zanim zaczniesz czytać artykuł. Sprawdź nasze obecne inwestycje na GDL.PL . Być może właśnie u nas, znajdziesz mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania!

Zanim wejdziemy w posiadanie domu lub mieszkania, dokładnie sprawdzamy, czy deweloper z Lublina, Warszawy, Krakowa czy Wrocławia jest rzetelny. Weryfikujemy, czy inwestycje, jakie realizował dotychczas, były oddawane terminowo oraz czy lokale spełniały oczekiwania nabywców. Oceniamy również stan nieruchomości, tj. sposób, w jaki została zaprojektowana, wykonana czy wykończona. Zanim zdecydujemy się sfinalizować transakcję, zwróćmy uwagę również na… okolicę. To niezwykle ważne, ponieważ gigantyczny kompleks handlowy lub hodowla zwierząt – to czynniki, które mogą sprawić, że zaczniemy żałować ważnej decyzji zakupowej, jaką podjęliśmy.

  1. Rekonesans i rozmowy z mieszkańcami

Przechadzając się ulicami Lublina lub innego miasta, zwracamy uwagę na budynki, które mijamy. Nowoczesne osiedla mogą przykuwać naszą uwagę. Wiele z nich prezentuje się znakomicie, przy czym chodzi nie tylko o wygląd elewacji, ale również o ogrody czy parki oraz inne, niemal równie piękne lub zaskakujące elementy krajobrazu. Ustalenie danych inwestora, który sfinalizował budowę danego osiedla, nie jest trudne. Znajdując punkt zaczepienia, możemy sprawdzić również, gdzie i w jaki sposób dana firma zrealizowała inne przedsięwzięcia. Aby przekonać się, czy dotychczas wybierane lokalizacje są w stanie spełnić nasze oczekiwania, możemy także zdecydować się na rozmowę z dotychczasowymi nabywcami – osobiście lub za pośrednictwem forów internetowych. Opinie osób, które skorzystały z usług danej firmy, to nie jedyne kryterium, jakim możemy kierować się, kupując nieruchomość w określonym miejscu.

  1. Plan zagospodarowania przestrzeni

Zanim zdecydujemy się wpłacić pieniądze, jeśli już uda nam się znaleźć inwestycję godną uwagi, wykonajmy kilka innych, ważniejszych kroków. Po pierwsze, zapoznajmy się z treścią prospektu informacyjnego, który deweloper musi nam dostarczyć. W takiej broszurze powinny znaleźć się informacje dotyczące planu zagospodarowania przestrzeni. Aby zyskać całkowitą pewność, możemy udać się do urzędu gminy i tam zapoznać się z planami. Dzięki temu zyskamy pewność, że pod naszymi oknami nie będzie przebiegać autostrada. Wybór wiarygodnego dewelopera, który działa na rynku od lat i w tym czasie zrealizował wiele inwestycji, sprawi, że pozbędziemy się licznych obaw i unikniemy pewnych zagrożeń.

  1. Dojazd

Od atrakcyjności danej lokalizacji decyduje nie tylko odległość od centrum, ale również infrastruktura. Przekonajmy się, czy dojazd do naszego potencjalnego domu będzie dogodny. Sprawdźmy, jakie drogi prowadzą do osiedla (chodzi również o trasy rowerowe). Istotny aspekt to także komunikacja miejska i odległość dzieląca naszą nieruchomość od najbliższego przystanku tramwajowego lub autobusowego. Postarajmy się zweryfikować także, czy powrót z pracy, z uczelni czy ze szkoły w godzinach szczytu komunikacyjnego nie będzie równoznaczny ze spędzaniem czasu w korkach. Każdy z powyższych aspektów ma duże znaczenie.

  1. Miejsca parkingowe

Zorientujmy się, czy deweloper, z usług którego zamierzamy skorzystać, oferuje nam stanowiska parkingowe. Możliwość pozostawienia swojego samochodu w bezpiecznym miejscu ma duże znaczenie. W niektórych lokalizacjach, a w szczególności w pobliżu centrum, pozostawienie pojazdu w dozwolonym miejscu to karkołomne zadanie. Parking podziemny lub strzeżony stanowi proste rozwiązanie powszechnie występującego kłopotu.

  1. Punkty usługowe itd.

Ważne, by w pobliżu nieruchomości, jaką zamierzamy zakupić, znajdowały się również sklepy, przychodnie, przedszkola, szkoły itp. Dzięki temu zdołamy zaoszczędzić wiele czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na dotarcie do najbliższego sklepu lub do żłobka, do którego odprowadzamy nasze dziecko. To, czy inwestycja jest zlokalizowana w pobliżu centrum, czy nieco dalej ma mniejsze znaczenie. Z drugiej strony, warto także tej kwestii poświęcić odrobinę uwagi. Ceny nieruchomości na obrzeżach miasta są relatywnie niskie, jeśli porówna się je z tymi, które obowiązują w śródmieściu.

  1. Bezpieczeństwo

Duże znaczenie ma również to, czy okolica, w jakiej mielibyśmy zamieszkać, jest spokojna. Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy, sprawdźmy, czy dane miejsce ocenia się jako przyjazne mieszkańcom.

  1. Tereny rekreacyjne

Warto przekonać się również, czy nieopodal naszego mieszkania znajdują się miejsca, w których moglibyśmy spędzać wolny czas, również z dziećmi. Chodzi o parki, place zabaw, boiska, kina itd.

Deweloper Lublin – mieszkania w Lublinie

Jeśli chodzi o miejsce, w którym warto zdecydować się na zakup nieruchomości Lublin to dogodna lokalizacja. Miasto jest przepiękne i posiada niepowtarzalną atmosferę. Łączy w sobie zalety dużego ośrodka miejskiego, choć z drugiej strony nie brakuje tutaj pięknych, zielonych terenów, które stanowią znakomitą bazę wypoczynkową.

Deweloper Lublin – staramy się wybierać najlepsze lokalizacje, aby zapewnić nabywcom mieszkań i domów komfort, a także możliwość przyjemnego spędzania wolnego czasu. Zachęcamy do zapoznania się z inwestycjami, które już zrealizowaliśmy. Nasze plany sięgają znacznie dalej. Rozwijamy się dla Państwa!

 

nowe mieszkania GDL Lublin