UWAGA!

Zanim zaczniesz czytać artykuł. Sprawdź nasze obecne inwestycje na GDL.PL . Być może właśnie u nas, znajdziesz mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania!

Decydując się na poważny krok, jakim jest zakup własnych czterech kątów, stoimy przed wyzwaniem. W głowie rodzą się wątpliwości – pragniemy znaleźć najlepsze rozwiązanie i analizujemy różne opcje. Poniżej kilka uniwersalnych zasad, które warto wziąć pod uwagę, wybierając mieszkanie.

Wielkość dostosowana do potrzeb

Ilość metrów kwadratowych to kwestia, którą dobrze jest sobie dokładnie przemyśleć. Mieszkanie zawsze powinno być dostosowane do naszych potrzeb i stylu życia. W tym celu warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

 • Jaka wielkość kuchni spełni nasze oczekiwania?
 • Czy konieczne jest wygospodarowanie miejsca na domowe biuro?
 • Wolimy łazienkę z wanną, czy prysznicem?
 • Jaka ilość pokoi będzie optymalna?
 • Czy planujemy powiększenie rodziny?

To oczywiście tylko kilka przykładowych spraw do rozstrzygnięcia, ale po krótkim zastanowieniu uświadamiamy sobie, że wielkość mieszkania ma duże znaczenie. Musimy też zastanowić się, w jaki sposób ma wyglądać nasza przyszłość, aby po upływie lat było ono dla nas funkcjonalne i nie za ciasne. Nie warto też inwestować w za duże lokum, którego powierzchni nie będziemy mogli w pełni wykorzystać.

Sprawdzony i zaufany deweloper Lublin

Jeśli interesuje nas nowy apartament w przyjemnej okolicy, z pewnością będziemy szukać wiarygodnego dewelopera. Nic dziwnego – zakup mieszkania jest jedną z najpoważniejszych życiowych decyzji i ogromnym wydatkiem. Jak sprawdzić jego wiarygodność? Najlepiej jest udać się do biura sprzedaży, aby uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania. Możemy też dokładnie zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami i osiągnięciami dewelopera, a także zrobić wywiad środowiskowy. Być może ktoś z naszych znajomych niedawno zmieniał miejsce zamieszkania i korzystał z usług deweloperskich. Wiarygodne rekomendacje są zawsze wartościową wskazówką. Pomocny okaże się też Internet i zaglądanie na fora.

Dokładna weryfikacja stanu mieszkania

Szczególnie gdy kupujemy mieszkanie z drugiej ręki, powinniśmy dokładnie sprawdzić jego stan – również prawny. Może się zdarzyć, że nieruchomość będzie obciążona zadłużeniem z tytułu hipoteki, a spłacanie nie swoich długów to chyba najgorszy scenariusz, jaki może nas spotkać. Aby mieć pewność, że mieszkanie nie jest zadłużone, wystarczy sprawdzić księgę wieczystą. Poza stanem prawnym dokładnie zweryfikujmy też warunki mieszkaniowe. Usterki i inne wady często nie są widoczne na pierwszy rzut oka lub maskowane przez właścicieli. Powierzchowna ocena na zasadzie, czy lokum nam się podoba, to zdecydowanie za mało. Jeżeli cena wydaje się podejrzanie niska, to prawdopodobnie gospodarz ukrywa przed nami jakiś fakt lub konieczność generalnego remontu.

Zbadanie okolicy

Skupiając się na znalezieniu idealnego mieszkania, łatwo zapomnieć o otoczeniu, w którym będziemy mieszkać. Nie chodzi tylko o dogodną lokalizację, z której łatwo i szybko dotrzemy do pracy, a dzieci do szkoły. Ważne jest też ogólne wrażenie. Po prostu: czy okolica nam się podoba, czy raczej nie. Co znajduje się w pobliżu? Fajnie jest mieszkać w zadbanym miejscu pełnym zieleni, z dostępem do parku i kilkoma sklepami w pobliżu. Przyjrzyjmy się też ludziom, którzy tam mieszkają. Dla rodziny z dziećmi mieszkanie wśród studentów raczej nie będzie komfortowe. Kolejną kwestią jest styl życia, jaki prowadzimy:  wolimy raczej spokojną lokalizację poza ścisłym centrum, czy okolicę z łatwym dostępem do rozrywki?

Funkcjonalny rozkład pomieszczeń

Rozplanowanie mieszkania według naszych potrzeb wpłynie na nasze codzienne funkcjonowanie i komfort. W nowym budownictwie zwraca się szczególną uwagę na rozkład pokoi, tak aby spełniały wymagania współczesnych użytkowników. W starszych budynkach również układ może być archaiczny. Czasami wystarczy jednak niewielka przebudowa lub wyburzenie ściany, a wnętrze zmieni się nie do poznania. Oczywiście musimy sprawdzić, czy nasze pomysły są możliwe do zrealizowania.

Ostrożności nigdy za wiele

Kupując mieszkanie na rynku wtórnym, jesteśmy narażeni na więcej negatywnych niespodzianek – nie tylko jeśli chodzi o ewentualne zadłużenie mieszkania. Co, gdy na przykład są w nim zameldowani inni lokatorzy? To bardzo poważny problem, którego trudno będzie rozwiązać. Przed podpisaniem umowy można poprosić właściciela o zaświadczenie z wydziału meldunkowego urzędu gminy lub miasta z informacją, że w lokalu nikt nie jest zameldowany.

Podsumowując:

 • Dokładnie przemyśl, jaki rozmiar mieszkania wpisze się w Twoje potrzeby i plany na przyszłość. Weź pod uwagę wielkość swojej rodziny oraz jej ewentualne powiększenie.
 • Jeżeli planujesz zakup nowego apartamentu, korzystaj z usług wiarygodnego dewelopera z doświadczeniem i udanymi realizacjami.
 • Dokładnie sprawdź stan mieszkania przed zawarciem umowy: fizyczny i prawny.
 • Poznaj okolicę, w której zamierzasz mieszkać – nie tylko w kwestii dogodnej lokalizacji, ale także otoczenia i dostępności usług, parków lub sklepów.
 • Zwróć uwagę na rozkład pomieszczeń, tak aby pasowały do Twojego stylu życia i oczekiwań.
 • Wybierając mieszkanie z rynku wtórnego, upewnij się, że nie są w nim zameldowani inni lokatorzy, aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki i kłopotów.

Mamy nadzieję, że powyższe zasady będą pomocne trudnym wyborze mieszkania. Jeśli szukasz sprawdzonego dewelopera w Lublinie, zachęcamy do kontaktu.

nowe mieszkania GDL Lublin