UWAGA!

Zanim zaczniesz czytać artykuł. Sprawdź nasze obecne inwestycje na GDL.PL . Być może właśnie u nas, znajdziesz mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania!

Istnieją dwa podstawowe sposoby finansowania zakupu mieszkania. Pierwszy z nich to gotówka, a drugi – znacznie bardziej popularny – kredyt hipoteczny. Dla wielu jest on jedyną drogą do posiadania własnego mieszkania. Podpowiadamy, co zrobić, aby otrzymać pieniądze, za które zdołamy kupić lokal mieszkalny – wymarzony, nowy, w pięknej okolicy.

Kredyt hipoteczny krok po kroku

 1. Określenie własnych możliwości finansowych

Zanim podejmiemy decyzję o zakupie konkretnej nieruchomości, oceńmy, czy możemy pozwolić sobie na dokonanie określonej transakcji. Przyjrzyjmy się naszym warunkom finansowym, także pod kątem ewentualnej spłaty kredytu. Zastanówmy się, z jakich wydatków możemy zrezygnować, aby zrealizować swoje marzenie o posiadaniu nieruchomości.

 1. Spotkanie z doradcą bankowym

Aby rozwiać swoje wątpliwości i realnie ocenić możliwości finansowe, jakimi aktualnie dysponujemy, warto spotkać się z doradcą kredytowym. W trakcie konsultacji fachowiec wyjaśni nam, co możemy zrobić, aby zwiększyć swoją wiarygodność w oczach banku, któremu zależy na odzyskaniu powierzonych nam pieniędzy.

 1. Praca nad zdolnością kredytową

Nasza zdolność kredytowa zależy od dochodów, a także zobowiązań finansowych, jakie posiadamy. Im więcej zarabiamy i im mniejsze mamy długi, tym bardziej prawdopodobne, że otrzymamy kredyt. Znaczenie ma także umowa zawarta z pracodawcą. Najlepiej w oczach instytucji finansowej prezentuje się umowa o pracę na czas nieokreślony. Zanim wybierzemy się do banku, postarajmy się spłacić większość zobowiązań. Pamiętajmy także, że bank będzie sprawdzał, czy nie zalegaliśmy z ratami lub z rachunkami, czy spłacaliśmy je terminowo itd. Pamiętajmy, że na historię kredytową pracuje się przez lata.

 1. Ustalenie kwoty, jaką chcemy pożyczyć

Kolejny krok prowadzący do zaciągnięcia kredytu hipotecznego to określenie jego wysokości. Weźmy pod uwagę nie tylko cenę mieszkania, ale także koszt jego urządzenia. Pamiętajmy, że lokal w stanie deweloperskim należy wyposażyć. Aby ustalić optymalną wysokość kwoty, warto skontaktować się z doradcą kredytowym.

 1. Lista dokumentów

Każdy bank ustala własną listę dokumentów, które należy złożyć wraz z wnioskiem kredytowym. Zapoznajmy się z nią i rozpocznijmy gromadzenie.

 1. Umowa przedwstępna

Następny etap to podpisanie umowy przedwstępnej, w której określa się m.in. termin zawarcia ostatecznej umowy kredytowej, cenę, a także rodzaj lokalu. Warto zadbać o to, by dokument zawierał właściwe zapisy, ponieważ w przeciwnym razie można łatwo podważyć jego ważność. Na tym etapie wpłacamy także zadatek.

 1. Wypełnienie wniosku kredytowego

We wniosku kredytowym podajemy informacje dotyczące okresu zatrudnienia, oszczędności, jakie zdołaliśmy zgromadzić, wysokości wydatków itd. Każdy bank określa swoje wymogi.

 1. Wstępna decyzja kredytowa

Po rozpatrzeniu naszego wniosku (po upływie tygodnia lub dwóch) bank wydaje wstępną decyzję i podaje warunki, na jakich chce udzielić nam kredyt. Na tym etapie otrzymujemy listę dokumentów, które musimy dostarczyć, aby otrzymać kredyt.

 1. Zebranie i dostarczenie dokumentów

Zgromadzenie dokumentów, których żąda bank, zajmuje sporo czasu. Co więcej, kredytodawca ma prawo poprosić nas o dodatkowe uzupełnienie dokumentacji, po dostarczeniu poprzedniej tury zaświadczeń itp. Procedura przyznawania kredytu hipotecznego może się przedłużyć.

 1. Podpisanie umowy kredytowej

Po otrzymaniu ostatecznej decyzji kredytowej nadchodzi czas na podpisanie umowy z bankiem. Gdy ubiegaliśmy się o kredyt w kilku bankach, na tym etapie nadchodzi czas na podjęcie ostatecznej, wiążącej decyzji. Przygotowanie umowy kredytowej może zająć kilka dni. Przed podpisaniem dokładnie zapoznajmy się z treścią dokumentu.

 1. Uruchomienie kredytu

Po uruchomieniu środków możemy zawrzeć ostateczną umowę z deweloperem, na mocy której nastąpi przeniesienie własności lokalu. Zanim nastąpi wypłata kredytu, zostaniemy zobligowani przez bank do okazania aktu notarialnego i dowodu wpłaty wkładu własnego. Czasami konieczne jest dostarczenie dodatkowych dokumentów.

 1. Spłata kredytu

Po otrzymaniu przelewu ze środkami kredytu następuje najmniej przyjemna część, czyli spłata według ustalonego wcześniej harmonogramu. W tym czasie dostarczamy bankowi wypis z księgi wieczystej z wpisem hipotecznym na jego rzecz. Po zwróceniu całej kwoty wpis znika, a mieszkanie staje się tylko naszą własnością.

Deweloper z Lublina – mieszkania w Lublinie

Deweloper Lublin – nasza firma realizuje nowoczesne inwestycje mieszkaniowe na miarę potrzeb współczesnych nabywców. Staramy się zaspokoić Państwa potrzeby, ponieważ mamy świadomość, jak duże znaczenie ma odpowiedni komfort życia. Gwarantujemy, że lokale, które oddajemy do użytku, są projektowane i wykonywane z myślą o osobach, które w przyszłości będą je zamieszkiwać. Dbamy więc nie tylko o estetykę, ale i o funkcjonalność wnętrz. Troszczymy się również o właściwe zagospodarowanie terenu rozciągającego się wokół budynku, a także o fasadę. Zależy nam na tym, by w cenie mieszkania otrzymali Państwo wszystko, co najlepsze.

źródło zdjęcia głównego: https://pixabay.com/pl/ubezpieczenia-strona-g%C5%82%C3%B3wna-ochrony-1987848/

 

 

nowe mieszkania GDL Lublin