UWAGA!

Zanim zaczniesz czytać artykuł. Sprawdź nasze obecne inwestycje na GDL.PL . Być może właśnie u nas, znajdziesz mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania!

Kupując nowe mieszkanie, nierzadko bierzemy kredyt hipoteczny lub wyzbywamy się wszystkich oszczędności. Zaciągnięcie poważnego zobowiązania lub przeznaczenie gromadzonych przez lata pieniędzy na zakup mieszkania, które jeszcze nie powstało, wymaga zachowania ostrożności. Zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy i wpłacenie pierwszej transzy, przekonajmy się, czy konkretny deweloper jest wart naszego zainteresowania i czy zasługuje na zaufanie. Ostrożność w kwestiach finansowych zawsze jest wskazana. Sprawdźmy np. sposób finansowania inwestycji. Przeanalizujmy historię działalności firmy deweloperskiej. Dobrym posunięciem jest również przestudiowanie ustawy z dnia 16 września 2011 r. i poznanie obowiązków inwestora oraz praw nabywcy. Dzięki zachowaniu określonych środków ostrożności będziemy mogli czerpać satysfakcję wynikającą z posiadania nieruchomości.    

  1. Rachunek powierniczy

Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego nakłada na dewelopera obowiązek stworzenia rachunku powierniczego – otwartego lub zamkniętego. Najlepszym zabezpieczeniem dla kupującego jest zamknięty rachunek, w przypadku którego kolejne transze kredytu przelewane są na zablokowane konto. Inwestor uzyskuje dostęp do środków dopiero wtedy, gdy inwestycja zostanie zrealizowana. W rachunku otwartym raty przekazywane są na bieżąco, gdy bank pomyślnie zweryfikuje zakończenie kolejnych etapów realizacji przedsięwzięcia.

  1. Prospekt informacyjny

Ustawa deweloperska, która weszła w życie w 2012 roku, nałożyła na inwestorów obowiązek tworzenia prospektu informacyjnego. W takim dokumencie widnieją informacje na temat historii firmy realizującej określone przedsięwzięcie. Można dowiedzieć się z niego m.in., czy względem danego podmiotu nie toczą się żadne postępowania egzekucyjne. Inne dane to np. przewidywany termin zakończenia budowy, źródła finansowania przedsięwzięcia, główny wykonawca czy plan zagospodarowania przestrzeni.

  1. Historia działalności dewelopera

Dane zamieszczone w prospekcie stanowią cenne źródło informacji, jednak nie warto ograniczać się do korzystania wyłącznie z jednego sposobu oceniania dotychczasowych działań inwestora. Możemy samodzielnie prześledzić terminy realizacji poszczególnych przedsięwzięć, np. czerpiąc dane z forów internetowych lub z rozmów z dotychczasowymi nabywcami nieruchomości. Dzięki podejmowaniu dodatkowych działań przekonamy się, że właściwie zainwestujemy środki albo ustalimy, że powinniśmy się wycofać. Warto podejmować świadome decyzje finansowe, szczególnie gdy dotyczą czegoś tak istotnego jak zakup nieruchomości Lublin. Prześledźmy dokładnie działalność dewelopera, zanim wpłacimy jakiekolwiek środki i nie lekceważmy alarmujących sygnałów.

  1. Bazy dłużników, księgi wieczyste i dokumentacja rejestrowa

Aby upewnić się w tym, że deweloper będzie właściwie zarządzał środkami, dzięki czemu zdoła na czas zakończyć budowę, warto poszukać go w rejestrach dłużników (KRD, BIK itd.). Kolejny krok to zapoznanie się z odpisem z rejestru przedsiębiorców udostępnionym na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. W takim dokumencie widnieją informacje m.in. na temat tego, czy inwestor znajduje się w stanie upadłości lub czy regularnie składa sprawozdania finansowe. Dokumentację rejestrową dewelopera można obejrzeć również w sądzie rejestrowym. Aby zminimalizować ryzyko utraty pieniędzy, zapoznajmy się również z kopią pozwolenia na budowę oraz z odpisem z ksiąg wieczystych.

  1. Sposoby finansowania inwestycji

Wbrew pozorom, pewniejszym źródłem finansowania inwestycji – przynajmniej z punktu widzenia nabywcy mieszkania – jest kredyt. Aby pożyczyć pieniądze od banku, deweloper musi posiadać odpowiednie zabezpieczenie i wykazać się zdolnością kredytową. Pokrywanie kosztów budowy ze środków własnych wiąże się z ryzykiem wyczerpania zasobów finansowych w trakcie realizacji inwestycji. W takiej sytuacji możemy czekać na mieszkanie lub na zwrot pieniędzy tak długo, jak długo będzie toczyło się postępowanie w sądzie.

Deweloper Lublin – nowe mieszkania w Lublinie

Uczciwy inwestor, który prowadzi transparentną działalność, to najpewniejsze zabezpieczenie dla kupującego mieszkanie lub dom. Nasza firma zrealizowała wiele inwestycji, dotrzymując terminy i spłacając kredyt zaufania udzielony przez nabywców. Działamy na rynku nieruchomości od lat, dając naszym Klientom to, na czym najbardziej im zależy – pewność właściwego ulokowania środków i domy oraz mieszkania marzeń. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z historią naszej firmy oraz z charakterem inwestycji, które dotychczas ukończyliśmy.

Uczciwy deweloper z Lublina – poszukując kogoś takiego, zapewne trafią Państwo na naszą firmę, która przez lata działalności wytrwale pracowała na zaufanie Klientów i robi wszystko, aby je zachować. Wybieramy najatrakcyjniejsze lokalizacje i dbamy o zachowanie najwyższej jakości na każdym etapie budowy oraz wykańczania inwestycji. Stosujemy najnowsze technologie i stale się rozwijamy – po to, aby dostarczyć Państwu maksimum satysfakc

nowe mieszkania GDL Lublin