UWAGA!

Zanim zaczniesz czytać artykuł. Sprawdź nasze obecne inwestycje na GDL.PL . Być może właśnie u nas, znajdziesz mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania!

Zakup mieszkania to poważne przedsięwzięcie, a co za tym idzie, znaczny koszt. Chcąc kupić nieruchomość w adekwatnej lub korzystnej cenie, warto podjąć negocjacje. Aby były skuteczne, należy odpowiednio się do nich przygotować i przestrzegać podstawowych zasad w trakcie pertraktacji. Nie chodzi tutaj o sprytne triki i zagrywki, ale o rzetelne i merytoryczne przygotowanie do rzeczowej rozmowy o pieniądzach.  

Nowe mieszkania w Lublinie – jak kupować?

Zanim podpiszemy umowę z deweloperem, wykonajmy kilka ważnych kroków. Co jest ważne przed i w trakcie negocjacji?

  1. Określenie kryteriów wyboru

Zanim rozpoczniemy rozmowy, ustalmy, na czym nam najbardziej zależy. Jednym z ważniejszych czynników, jakie uwzględniamy przed zakupem nieruchomości, jest jej cena. Pamiętajmy, że składają się na nią czynniki takie jak lokalizacja (odległość od centrum, bliskość sklepów, przychodni, przedszkoli, szkół, parków itp.), komunikacja i infrastruktura (obwodnice, linie tramwajowe i autobusowe, ścieżki rowerowe), standard budynku (dodatkowe udogodnienia, takie jak np. ochrona, monitoring, siłownia, basen itp.) i samego lokalu (rozkład, dodatkowe zabezpieczenia, prace wykończeniowe w cenie mieszkania).

  1. Kosztorys

Przed przystąpieniem do rozmów z deweloperem ustalmy, jakim budżetem dysponujemy lub możemy dysponować w przyszłości. Weźmy pod uwagę wydatki, jakie będziemy zmuszeni ponieść. Chodzi o cenę mieszkania, koszty kredytu, opłaty notarialne, podatki itp. Po spisaniu najważniejszych danych liczbowych zyskamy obraz sytuacji od strony finansowej. Pamiętajmy o uwzględnieniu wszystkich ewentualnych kosztów dodatkowych.

  1. Przeglądanie ofert i znajomość cen

Chcąc kupić mieszkanie w korzystnej cenie, warto zapoznać się z wieloma ofertami. Porównywanie kosztów pozwala nie tylko wybrać najlepszą opcję, ale również zwiększa nasze możliwości w zakresie prowadzenia skutecznych negocjacji. Najprostszym sposobem zestawiania poszczególnych propozycji jest porównywanie cen za metr kwadratowy. Należy przy tym wziąć pod uwagę kwestie takie jak lokalizacja, rozkład pomieszczeń itd.

  1. Dodatki do oferty

Zorientujmy się w trakcie rozmowy, czy deweloper zamierza zaproponować nam dodatkowe korzyści w cenie mieszkania, tzn. miejsca parkingowe, komórkę lokatorską, ogródek itp. Tego rodzaju dodatki sprawiają, że oferta zdecydowanie zyskuje na atrakcyjności. Na rynku nieruchomości obowiązują wysokie stawki, szczególnie w dużych miastach. Dobrze, gdy poza ofertą podstawową możemy otrzymać również inne korzyści.

  1. Atuty, jakimi dysponuje nabywca

W rozmowach pomaga również nasza sytuacja. Możemy pozwolić sobie na nieco bardziej zdecydowane negocjacje, jeśli jesteśmy pewni, że nie będziemy mieli kłopotu z uzyskaniem kredytu lub dysponujemy gotówką i możemy pokryć całą sumę od razu, nie czekając na promesę kredytową. W takiej sytuacji w oczach dewelopera jesteśmy wiarygodnym, a wręcz pożądanym klientem, ponieważ dysponujemy określoną sumą pieniędzy, niezbędną do sfinalizowania transakcji. Dodatkowym atutem jest zainteresowanie mieszkaniem, które np. znajduje się w nieatrakcyjnej lokalizacji lub posiada niepraktyczny rozkład pomieszczeń itd.

  1. Obecność niezaangażowanej osoby trzeciej

Jeśli zależy nam na tym, by negocjacje przybrały korzystny obrót, warto poprosić o udział w nich osobę trzecią, która nie jest osobiście zaangażowana w sytuację. Dzięki temu będziemy mogli skorzystać z porady udzielonej przez kogoś, kto patrzy na całą sytuację „świeżym okiem”.

  1. Konsultacja z prawnikiem

Zanim przystąpimy do decydujących rozmów z deweloperem, możemy spotkać się z prawnikiem i przedyskutować poszczególne zapisy umowy. Dzięki temu zyskamy dodatkowe argumenty w rozmowie i co najważniejsze, będziemy w stanie podjąć świadomą, możliwie jak najkorzystniejszą decyzję.

Przystępując do negocjacji z deweloperem, postarajmy się wyciszyć emocje. Chodzi nie tylko o agresję czy inne, równie negatywne odczucia, które blokują dialog. Warto wyzbyć się również nadmiernego entuzjazmu, który może zaburzać ogląd rzeczywistości i skłaniać nas do podejmowania niekorzystnych decyzji. Nie przeciągajmy negocjacji w nieskończoność, ale zadbajmy również o to, by nie zakończyły się zbyt szybko. Dajmy sobie odrobinę czasu na zastanowienie. Dzięki temu będziemy mogli podjąć odpowiedzialną decyzję, zyskują przeświadczenie, że postępujemy słusznie.

Nieruchomości Lublin – deweloper Lublin

Jak kupić mieszkanie i nie żałować? Jednym z ważniejszych czynników jest wybór uczciwego i wiarygodnego inwestora, który traktuje swoich klientów z szacunkiem i stara się zapewnić im maksimum satysfakcji. Znalezienie w kimś takim jak deweloper z Lublina partnera do rzeczowej rozmowy jest niezmiernie istotne. Nasza firma zrealizowała dotychczas liczne inwestycje, zapewniając Państwu to, co najlepsze. Działania, jakie podejmujemy, zmierzają do uzyskania jak najdoskonalszych efektów. Właśnie dlatego stosujemy nowoczesne materiały i zaawansowaną technologię. Pracujemy tak, by dać naszym Klientom to, co dla nich ważne.

 

nowe mieszkania GDL Lublin