UWAGA!

Zanim zaczniesz czytać artykuł. Sprawdź nasze obecne inwestycje na GDL.PL . Być może właśnie u nas, znajdziesz mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania!

Rynek mieszkaniowy w Polsce przeżywa ostatnimi czasy prawdziwy rozkwit. Ludzie coraz chętniej kupują mieszkania zarówno za gotówkę, jak i na kredyt. Popyt zaczyna przerastać podaż, skutkiem czego jest wzrost cen. Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, mimo że ceny idą w górę, zainteresowanie kupujących wcale nie maleje. Tak przedstawia się sprawa w głównych miastach kraju, a co za tym idzie, także i w Lublinie.

Obecny stan polskiej gospodarki i sytuacja finansowa banków to początek łańcucha przyczynowo-skutkowego. Korzystne oferty kredytów hipotecznych sprawiają, że ludzie bez większych oporów decydują się na zakup mieszkania. Zapotrzebowanie zwiększa się, w efekcie czego następuje podwyżka cen. Nie bez znaczenia jest tu także wzrost oczekiwań co do standardu, w jakim chciałby mieszkać przeciętny Polak. Wysokie wymagania kupujących są więc kolejnym powodem do podwyższenia cen. Jeśli do tego wszystkiego dołączymy jeszcze rosnące koszty wybudowania mieszkań przez deweloperów – wykup działek, materiały budowlane, opłacenie robotników itp. – przestaje dziwić to, że mieszkania stale drożeją.

Ceny mieszkań w Lublinie

Wzrost średnich cen mieszkań dotyczy także Lublina, bez względu na to, czy mówimy o rynku pierwotnym, czy może wtórnym. Pocieszający jest jednak fakt, że nawet przy tendencji zwyżkowej cena mieszkania w Lublinie i tak jest stosunkowo niska w porównaniu z kosztami, jakie musimy ponieść w przypadku innych dużych miast. Należy także dodać, że Lublin od dawna jest jednym z głównych miejscowości, które wyróżniają się atrakcyjnymi cenami zakupu mieszkań. Jego niewątpliwymi zaletami są również niskie koszty życia oraz to, że miasto stale się rozwija, oferując coraz więcej nie tylko swoim mieszkańcom, ale i turystom.

Prognozy ekspertów

Specjaliści obserwujący sytuację rynku mieszkaniowego w Polsce twierdzą, że ceny mieszkań nie mogą stale rosnąć. Co więcej, zdaniem niektórych można już zaobserwować niewielkie oznaki, wskazujące na początki tendencji zniżkowej. Są to jednak spekulacje oparte głównie na kilku hipotetycznych założeniach. Czas pokaże, czy były one słuszne, czy też nie. Należy więc mieć nadzieję, że ceny mieszkań w Lublinie utrzymają się na takim poziomie, że będą równie korzystne dla sprzedających, co kupujących.

 

Źródło: Home Broker, Homla.pl

nowe mieszkania GDL Lublin