UWAGA!

Zanim zaczniesz czytać artykuł. Sprawdź nasze obecne inwestycje na GDL.PL . Być może właśnie u nas, znajdziesz mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania!

Zakup nieruchomości jest obecnie jednym z bezpieczniejszych sposobów na ulokowanie swoich oszczędności. Wartość mieszkań nie tylko na rynku pierwotnym, ale i wtórnym stale rośnie. Obecna sytuacja na rynku nieruchomości pokazuje, że jest to prawdopodobnie najlepszy moment na inwestowanie w mieszkania. Lublin to jedno z miast, które nadają się do tego idealnie.

Kupno mieszkania w Lublinie

W ciągu ostatnich kilku lat Lublin trafił do grupy najdynamiczniej rozwijających się polskich miast. Czynników, które przyczyniły się do tego sukcesu jest kilka. Stale ulepszana infrastruktura drogowa, nowe inwestycje czy ciekawe wydarzenia kulturalne korzystnie wpływają na wizerunek miasta. Lublin z każdym rokiem proponuje coraz więcej – zarówno odwiedzającym go turystom, jak i mieszkańcom. Jeśli do atrakcyjnej oferty miasta dodamy jeszcze stosunkowo niskie koszty życia, odpowiedź na pytanie „Dlaczego warto kupić mieszkanie w Lublinie?” wydaje się być oczywista.

Mieszkania w Lubinie są zdecydowanie tańsze, niż w większości głównych miast w Polsce. Między innymi właśnie dlatego coraz więcej osób decyduje się na zainwestowanie w nie swoich oszczędności. Co ciekawsze, kupują oni lokale nie tylko na użytek własny, ale i pod wynajem. Mając na uwadze potencjalne przychody z wynajmu oraz fakt, że Lublin to przede wszystkim miasto studenckie, decyzja ta nie może dziwić. Jak podaje serwis Lublin.eu na dziewięciu uczelniach (pięć publicznych i cztery niepubliczne) w roku akademickim 2017/2018 studiowało ponad 65 tysięcy osób, z czego tylko ok. 20% to mieszkańcy miasta. Akademiki nie są w stanie pomieścić wszystkich, a duża część studentów ceni sobie wygodę, jaka związana jest z wynajmem mieszkania.

Rosnący potencjał miasta

Powodów do kupna mieszkania w Lublinie nie brakuje. Władze Lublina nieustannie dążą do poprawy jakości życia mieszkańców. Wiele projektów zostało zrealizowanych dzięki narzędziu, jakim jest tzw. inicjatywa lokalna. Liczne tereny zielone, Lubelski Rower Miejski, dobrze zorganizowana komunikacja miejska, bogata oferta edukacyjna, ośrodki kultury, coroczne imprezy takie jak Noc Kultury czy Carnaval Sztukmistrzów, a także piękna Starówka – wszystko to razem wzięte sprawia, że miasto przyciąga coraz więcej ludzi, którzy chętnie w nim pozostają.

 

 

nowe mieszkania GDL Lublin