UWAGA!

Zanim zaczniesz czytać artykuł. Sprawdź nasze obecne inwestycje na GDL.PL . Być może właśnie u nas, znajdziesz mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania!

Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do takiej, a nie innej ceny mieszkania. Warto zdawać sobie z nich sprawę, kiedy planuje się zakup swoich własnych czterech kątów, ponieważ dzięki temu można łatwiej dokonać bilansu zysków i strat. Poniżej znajduje się kilka z nich, nazwanych i opisanych. Z pewnością nie wyczerpują one tematu, jednak stanowią świetną podstawę do własnych analiz.

1) Miejscowość

Ogromne znaczenie ma jej wielkość – czy jest to miasto duże, średnie, małe, a może wieś? Liczy się również jej status, np. czy to stolica, czy miasto wojewódzkie. Nie można również zapomnieć o stanie lokalnego rynku pracy. Im jest on większy oraz im bardziej zurbanizowana miejscowość,  tym wyższe będą ceny mieszkań, choć zdarzają się wyjątki od tej reguły. Na największe wydatki trzeba się przygotować, nabywając własne „M” w stolicy.

2) Lokalizacja

Przy zakupie lokum należy także przeanalizować, czy mieszkanie znajduje się blisko czy daleko do centrum. Ważne jest również kwestia, czy należy do „dobrej” dzielnicy, czy też nie. Ponadto warto dowiedzieć się, jakie są plany rozwoju okolicy. Im bliżej centrum oraz im lepsza dzielnica, a także im większe plany modernizacyjne odnośnie zagospodarowania terenu, tym droższa nieruchomość. Na naprawdę świetną lokalizację, z której korzysta się w sposób optymalny, stać niewielu.

3) Źródło

Skąd pochodzi mieszkanie? Czy z rynku pierwotnego, czy wtórnego? Oraz – co się z tym wiąże – jaki jest stan samego mieszkania? Dla rynku pierwotnego:”deweloperskie”, a może częściowo wykończone (deweloper Lublin na pewno odpowie nam na to pytanie)? W przypadku rynku wtórnego: urządzone czy do remontu? To wszystko ma realny wpływ na wartość lokum. Zwłaszcza remonty potrafią mocno uszczuplić portfel, jeśli chodzi o potrzebne koszty.

4) Infrastruktura okolicy

Jak wyglądają dojazdy do centrum bądź do miejsc pracy czy nauki? Czy w pobliżu są szkoły, przedszkola, place zabaw, sklepy, apteki, parkingi etc., etc.? Jeżeli infrastruktura jest rozbudowana, na pewno więcej osób będzie chciało kupić w okolicy swoje cztery kąty, a co za tym idzie drożej będą one kosztować w danym miejscu. Trzeba dodać, że infrastruktura to jeden z najważniejszych czynników, którym warto się kierować przy wyborze lokum.

5) Wartość materiałów i stan techniczny budynku

W analizie, jakie czynniki wpływają na wartość nieruchomości, należy zadać sobie pytanie, czy mieszkanie można umieścić w kategorii tzw. wielkiej płyty, czy może nowoczesnego budownictwa? Ważne są również data powstania oraz stopień odnowienia w przypadku nieruchomości z rynku wtórnego. Niewątpliwie to wszystko ma niebagatelne znaczenie w omawianym temacie.

6) Metraż oraz układ pomieszczeń

Ile pomieszczeń zawiera mieszkanie, jaka jest ich przestronność oraz funkcjonalność układu? Czy występuje obecność dodatkowych elementów, takich jak balkon, taras, poddasze, piwnica lub garaż? Wiadomym jest, że im większe lokum oraz im więcej pomieszczeń specjalnego użytku, tym cena za cztery kąty może okazać się większa. Funkcjonalność również ma znaczenie, najlepiej, aby z lokum korzystało się jak najłatwiej i najskuteczniej.

7) Położenie budynku oraz samego mieszkania

Oto kolejne czynniki z długiej listy elementów wpływających na wartość nieruchomości: czy znajduje się blisko ulicy, czy w głębi osiedla? Na którym piętrze? Czy znajduje się w nim winda bądź jej brak? Szczególnie brak tej ostatniej potrafi zniechęcić potencjalnych nabywców do zakupu, zwłaszcza kiedy pięter jest więcej niż np. cztery. Poza tym bywają osoby, które chcą mieszkać jak najdalej od głównej ulicy z wiadomych względów.

8) Koszty eksploatacji

Niewątpliwie ogromną wagę w temacie ma to, jaka jest wysokość czynszu, stawek za media oraz innych opłat na rzecz spółdzielni bądź wspólnoty mieszkaniowej. Rozpiętość tych cen potrafi być nieraz równie wielka co odległość jak stąd do Australii, dlatego też jest tak ogromny rozstrzał w cenach mieszkań na rynku.

nowe mieszkania GDL Lublin