UWAGA!

Zanim zaczniesz czytać artykuł. Sprawdź nasze obecne inwestycje na GDL.PL . Być może właśnie u nas, znajdziesz mieszkanie, które spełni Twoje oczekiwania!

Odbiór mieszkania od dewelopera to długo wyczekiwany moment. Niestety przed każdym właścicielem nowego lokalu mieszkalnego stoi jeszcze długa droga prowadząca do zamieszkania w nim. Jak skrócić ten czas i wykończyć swoje cztery kąty, jednocześnie robiąc to w oszczędny sposób?

1. Fachowiec fachowcowi nierówny

Wybór fachowca z pewnością nie będzie łatwą sprawą, zwłaszcza gdy zależy nam na czasie. Dlatego warto pomyśleć o tym, już w momencie, kiedy otrzymujemy informację o planowanej dacie odbioru mieszkania. Na fachowca z prawdziwego zdarzenia zwykle trzeba czekać około roku. Nie wierzmy w umiejętności osób, które już jutro są w stanie zająć się naszym remontem.

Dlaczego wybór odpowiedniego wykonawcy jest tak istotny? Ponieważ dokładność, staranność i doświadczenie osoby na tym stanowisku sprawi, że wykonana przez nią praca nie będzie wymagała poprawek. Z koniecznością ich dokonywania zwykle wiążą się dodatkowe koszty oraz przedłużający się remont.

Co, jeśli nie mamy umówionej ekipy remontowej, a bardzo zależy nam na czasie i cenie? Tu z pomocą przychodzi marketing. Szukajmy ogłoszeń. Równie dobrze możemy rozwieszać je sami. Nie poprzestawajmy na jednym fachowcu. Im więcej chętnych znajdziemy, tym lepszego wyboru dokonamy.

Innym sposobem na znalezienie kogoś, kto zajmie się wykończeniem naszego mieszkania jest zamieszczenie oferty w serwisie internetowym.

2. Meble kuchenne ? Tylko gotowe

Meble na wymiar, czy gotowe? Przed takim dylematem nie musi stać osoba, której zależy na czasie oraz niskiej cenie mebli kuchennych. Gotowe meble kuchenne są nie tylko tańsze, ale także dostępne od ręki. Wystarczy je przetransportować. U producenta możemy zamówić jedynie ich dowóz i montaż. Z pewnością o wiele taniej będzie, gdy wykonamy to sami.

Problemem, jaki stoi przed osobą, która chce kupić tego typu meble, jest ich znalezienie. W pierwszej kolejności odwiedźmy salon swojego ulubionego producenta. Może okazać się, że spodobają nam się któreś z wystawionych tam zestawów. Zapytajmy o możliwość zakupu produktów powystawowych. Są one zwykle takiej samej jakości jak pozostałe meble. Czasami wystarczy je odpowiednio poprzestawiać i dopasować do swojego wnętrza.

Innym sposobem na tani zakup mebli do kuchni jest szukanie ofert w sklepach poza swoim miejscem zamieszkania.

3. Zakupy on-line

Jak wiadomo najłatwiejszym sposobem na tanie zakupy jest skorzystanie z Internetu. W przypadku zakupu mebli, materiałów wykończeniowych lub sprzętu AGD, wygląda to trochę inaczej. Przy zakupie gabarytowych produktów płacimy za przesyłkę. Aby nie pokrywać tych kosztów kilkakrotnie, musimy być pewni, co do tego, że zamówiony towar jest tym właściwym. Poszukajmy go najpierw w sklepach stacjonarnych. Oceńmy. Następnie zapamiętajmy model, producenta i kupmy go w Internecie. Może okazać się, że uda nam się kupić ją z drugiej ręki. Wtedy oszczędzimy jeszcze więcej.

Licytujmy! Zdarza się, że na aukcji internetowej znajdziemy coś, co akurat będzie pasowało do wystroju wnętrza naszego mieszkania. Z pewnością bezpiecznie możemy licytować fotele, krzesła, stół, regał, a nawet telewizor. Profesjonalne serwisy aukcyjne dbają o bezpieczeństwo korzystających z nich osób. Zawsze przed wzięciem udziału w licytacji zapoznajmy się z jej warunkami i upewnijmy się, czy przysługuje nam prawo do reklamacji.

4. Wykończenie w ramach umowy z deweloperem

Zakupione u dewelopera mieszkanie można wykończyć samodzielnie, zlecić wykonanie tej pracy fachowcom lub powierzyć tę kwestię deweloperowi. Nie namawiamy do płacenia dodatkowych grubych pieniędzy za jego odbiór „pod klucz” od dewelopera. Jest jednak sytuacja, w której możemy się ubiegać o upust lub dodatek w tejże formie. Bardzo często zdarza się, że ceny mieszkań nie są sztywne. Dotyczy to zwłaszcza lokali, które nie mogą „się sprzedać”. Nabywając takie mieszkanie, warto negocjować. Jeśli nie uda nam się obniżyć jego ceny za metr kwadratowy, to może chociaż dostaniemy upust na usługi wykończeniowe, które wykona deweloper.

W jakiej jeszcze sytuacji możemy ubiegać się o tego rodzaju prezent? Czasami zdarza się, że deweloper nie wywiązuje się z umowy. Dotyczy to zwykle terminu oddania mieszkania. Powstaje wówczas niekorzystna dla nas sytuacja. Tego typu opóźnienie może być podstawą do podjęcia negocjacji.

Jak wiadomo najkorzystniejszą dla kupującego sytuacją byłoby wykończenie „pod klucz” wliczone w koszt zakupu mieszkania. Niestety to mało prawdopodobne. Ostatnio deweloperzy coraz częściej zachęcają do zakupu mieszkań dając różnego rodzaju prezenty. Warto podjąć negocjacje dotyczące wykończenia lokalu lub chociaż jego części. Inną opcją jest darmowa usługa w zakresie zaprojektowania mieszkania. Za taki projekt musielibyśmy zapłacić około 1 000 zł.

5. Oszczędzamy na materiałach

Materiały budowlane stanowią największą część kosztów związanych z wykończenie wnętrza. Jest to około 60% całości ponoszonych wydatków. Niewiele mniej wydajmy na urządzenia AGD oraz sprzęt RTV. Na tych ostatnich rzadko jednak udaje się oszczędzić. Jeśli już, dzieje się to kosztem ich jakości. Jak więc zmniejszyć wydatki związane z materiałami budowlanymi?

Karta stałego klienta. To podstawa. Z nią mamy prawo do większości upustów i rabatów. Poza tym dokonując zakupów kilkuetapowo zbieramy punkty, które możemy wykorzystać już podczas drugich zakupów. Dobrym rozwiązaniem jest wypożyczenie takiej karty od kogoś, kto już ją posiada. Po pierwsze, dzięki swoim zakupom zdobędziemy dodatkowe punkty. Po drugie skorzystamy z rabatu, który należy się posiadaczowi karty.

Czy można oszczędzić wybierając tańsze materiały budowlane? Tak, trzeba jednak być bardzo ostrożnym. Są produkty, na których z pewnością nie należy oszczędzać. Należą do nich:

  • farby;
  • kleje;
  • materiały izolacyjne;
  • różnego rodzaju uszczelniacze;
  • akcesoria hydrauliczne.

Drugą grupę stanowią rzeczy, których możemy poszukać w tańszej wersji. Zamiast parkietu połóżmy na podłodze panele. Poszukajmy końcówek kolekcji płytek i glazury. Wybierając tańsze produkty, zwróćmy jednak uwagę na to, z czego są wykonane i nie kupujmy ich, gdy niska cena spowodowana jest słabą jakością. Nie ma również sensu kupowania płytek z tak zwanymi dekorami. To dodatkowy wydatek. Poza tym dekory nie należą do najmodniejszych obecni elementów dekoracyjnych.

 

 

nowe mieszkania GDL Lublin